Kde jste  >  Úvod  >  Aktuality

Aktuality

Podívejte se, jak ministerstvo naložilo s vašimi připomínkami

6. 1. 2009

Těsně před koncem roku 2008 předložilo Ministerstvo pro místní rozvoj Politiku územního rozvoje vládě a díky tomu stihlo termín stanovený stavebním zákonem. Stalo se tak na úkor vypořádání mnoha připomínek a bez stanoviska Ministerstva životního prostředí k posouzení vlivů (SEA).

Ekologický právní servis připravil stručnou analýzu vypořádání připomínek veřejnosti. Přečíst si ji můžete spolu s ostatními dokumenty, které má nyní v rukou vláda.

Materiály k Politice územního rozvoje předložené vládě jsou k dispozici zde.

Analyza_vyporadani_pripominek_verejnosti_k_Politice_uzemniho_rozvoje


Aktuality/tiskové zprávy


Deprecated: Function split() is deprecated in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/pur.eps.cz/site/inc/bottom.php on line 24

Česko neumí šetřit. Kilometr dálnice tu stojí 226 milionů, v Dánsku jen 150

25. 7. 2011

Příčinou je podle nás systémová korupce...

Neveřejné veřejné projednání

20. 7. 2011

Jihomoravský kraj před časem požadoval, aby se občanům omezil přístup k informacím. Tato snaha sice prozatím nevyšla, ale jihomoravští úředníci přesto v praxi upírají občanům právo dozvědět se podstatné věci o jejich kraji. Proto se před časem rozhořel spor o nahrávku veřejného projednání návrhu Zásad územního rozvoje (ZÚR). Občané na ni nemají podle názoru kraje právo – jen ať vše zůstane utajeno. Bohužel takový postup posvětilo i Ministerstvo pro místní rozvoj.

Archiv

Donoři

Trust esf Nadace Partnerství

Kontakt

EPS Brno
Dvořákova 13
602 00 Brno
tel.: +420 545 575 229
fax: +420 542 213 373
e-mail: vendula.povolna@eps.cz