Kde jste  >  Úvod  >  Aktuality

Aktuality

Česko neumí šetřit. Kilometr dálnice tu stojí 226 milionů, v Dánsku jen 150

25. 7. 2011

Příčinou je podle nás systémová korupce...

Na dostavbu dálnic chybí v České republice přes deset miliard korun. Spočítalo to ministerstvo dopravy. Ředitelství silnic a dálnic přiznává, že dálnice se v Česku staví dráž než například v sousedním Německu. Rozdíl dělá zhruba 16 milionů na kilometr.

"Podle našeho názoru je hlavní příčinou předražování takzvaná systémová korupce. Tedy skutečnost, že došlo a dochází k prorůstání veřejné správy a soukromých podnikatelských zájmů,“ říká Martin Fadrný z Ekologického právního servisu, tedy sdružení, jež monitoruje ceny dálnic dlouhodobě. 

Celý článek Petra Weikerta na iHNed.cz


Aktuality/tiskové zprávy


Deprecated: Function split() is deprecated in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/pur.eps.cz/site/inc/bottom.php on line 24

Česko neumí šetřit. Kilometr dálnice tu stojí 226 milionů, v Dánsku jen 150

25. 7. 2011

Příčinou je podle nás systémová korupce...

Neveřejné veřejné projednání

20. 7. 2011

Jihomoravský kraj před časem požadoval, aby se občanům omezil přístup k informacím. Tato snaha sice prozatím nevyšla, ale jihomoravští úředníci přesto v praxi upírají občanům právo dozvědět se podstatné věci o jejich kraji. Proto se před časem rozhořel spor o nahrávku veřejného projednání návrhu Zásad územního rozvoje (ZÚR). Občané na ni nemají podle názoru kraje právo – jen ať vše zůstane utajeno. Bohužel takový postup posvětilo i Ministerstvo pro místní rozvoj.

Archiv

Donoři

Trust esf Nadace Partnerství

Kontakt

EPS Brno
Dvořákova 13
602 00 Brno
tel.: +420 545 575 229
fax: +420 542 213 373
e-mail: vendula.povolna@eps.cz