Kde jste  >  Úvod  >  Hlavní problémy   >  Elektrárny

Elektrárny

Politika územního rozvoje se věnuje také energetice. Pracovní návrh vymezuje plochu pro výstavbu a rozšíření elektráren Temelín, Ledvice, Počerady, Prunéřov, Tušimice, Dětmarovice, Chvaletice, Mělník, Úžín a Dukovany. Stejně tak požaduje, aby byla vymezena a chráněna plocha pro významný energetický zdroj Blahutovice a Tetov.

Přitom byly významné energetické zdroje Blahutovice a Tetov naplánovány jako jaderné elektrárny v 80. letech. Dnes o nich neuvažuje dokonce ani ČEZ. Státní energetická koncepce z března 2004 sice mluví o dvou nových jaderných blocích, místo ale neupřesňuje. Ze strany ČEZu nejčastěji padá lokalita Temelín (rozšíření stávající elektrárny). Je také třeba upozornit na programové prohlášení současné vlády, které říká, že nebude plánována a podporována výstavba nových jaderných bloků. Vypuštění lokalit Temelín a Dukovany by yblo nejvhodnějším řešením. Ve druhé z nich probíhá obnova, ale bez nároků na zábor dalších pozemků.

Tuto připomínku zaslaly nevládní organizace taktéž ministerstvu por místní rozvoj. Viz zde.


Aktuality/tiskové zprávy


Deprecated: Function split() is deprecated in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/pur.eps.cz/site/inc/bottom.php on line 24

Česko neumí šetřit. Kilometr dálnice tu stojí 226 milionů, v Dánsku jen 150

25. 7. 2011

Příčinou je podle nás systémová korupce...

Neveřejné veřejné projednání

20. 7. 2011

Jihomoravský kraj před časem požadoval, aby se občanům omezil přístup k informacím. Tato snaha sice prozatím nevyšla, ale jihomoravští úředníci přesto v praxi upírají občanům právo dozvědět se podstatné věci o jejich kraji. Proto se před časem rozhořel spor o nahrávku veřejného projednání návrhu Zásad územního rozvoje (ZÚR). Občané na ni nemají podle názoru kraje právo – jen ať vše zůstane utajeno. Bohužel takový postup posvětilo i Ministerstvo pro místní rozvoj.

Archiv

Donoři

Trust esf Nadace Partnerství

Kontakt

EPS Brno
Dvořákova 13
602 00 Brno
tel.: +420 545 575 229
fax: +420 542 213 373
e-mail: vendula.povolna@eps.cz